• The Crypt 2

The Crypt 2

Pelata The Crypt 2 oikealla rahalla suositellulla nettikasinolla

FatPirate Casino

hyväksytty

Tervetuliaisbonus

350% jopa 16 000 EUR + 350 ilmaiskierrosta

  • 64 Tarjoajat
  • 11,000+ Kasinopelit
  • 10,000+ Mobiilipelit
  • 300+ Live-pelit

Minimitalletus

€10

Vähimmäisnosto

€10

Tervetuliaisbonus

350% jopa 16 000 EUR + 350 ilmaiskierrosta

18+ | Vain uudet pelaajat
  • 64 Tarjoajat
  • 11,000+ Kasinopelit
  • 10,000+ Mobiilipelit
  • 300+ Live-pelit

Minimitalletus

€10

Vähimmäisnosto

€10

Hanki bonuksesi nyt

Saatavilla osoitteessa:

puhelin

RTP

96.1%

Volatiliteetti

Korkea

Tyyppi

Video Slot

Yksityiskohdat The Crypt 2

Ohjelmiston kehittäjä Nolimit City
Bonus:Kyllä
Luokitus:9
Progressiivinen:Ei
Maksulinjat531,441
Ilmaiskierrokset:Kyllä
Wild-symboli:Kyllä
Sarakkeet:6
Automaattinen toistoKyllä
Kerroin:Kyllä
Minimipanos0,20
Maksimipanos100,00
Jackpot:31,248х panoksesi
Scatter:Kyllä

Yksityiskohdat The Crypt 2

Ohjelmiston kehittäjä Nolimit City
Bonus:Kyllä
Luokitus:9
Progressiivinen:Ei
Maksulinjat531,441
Wild-symboli:Kyllä
Sarakkeet:6
Scatter:Kyllä
Automaattinen toistoKyllä
Kerroin:Kyllä
Minimipanos0,20
Maksimipanos100,00
Ilmaiskierrokset:Kyllä
Jackpot:31,248х panoksesi

The Crypt 2 Arvostelu aiheesta

 corwn  cherries  ruby  sapphire  watermelon  yellow-star  pink-dot  pink-star  pink-star  purple-dot  purple-star

The Crypt 2 Nolimit City -pelistudiolta jatkaa synkkää hautausmaateemaa entistä tummemmilla visuaaleilla ja raskaammilla pelimekaniikoilla. Epäkuolleet hahmot, karmivat grafiikat ja aggressiivinen pelattavuus muodostavat korkean volatiliteetin online-videoslotin, jossa laajenevat rullat ja kasvavat kertoimet vievät toimintaa eteenpäin.

Pelin ominaisuudet ja bonukset

The Crypt 2 pelattavuus

The Crypt 2 toimii 96,10 % RTP:llä ja noudattaa korkean volatiliteetin mallia. Peli alkaa 4 096 voittotavalla, mutta erikoismekaniikat voivat kasvattaa määrän jopa 531 441 voittotapaan. Pelaajat voivat asettaa panoksia välillä €0,20–€100,00 per kierros, ja maksimivoitto voi nousta jopa 31 248x panoksen suuruiseksi.

Rulla-alue: Peliruudukko koostuu 6 rullasta ja 7 rivistä, mutta aluksi vain 4 alinta riviä ovat aktiivisia. Ylimmät 3 riviä pysyvät lukittuina, kunnes erikoisominaisuudet avaavat ne pelin aikana. Kaskadirullat poistavat voittavat symbolit ja pudottavat uusia niiden tilalle mahdollistaen lisävoitot. Lukituissa paikoissa olevat symbolit pysyvät paikoillaan eivätkä liiku kaskadien aikana.

The Crypt 2 Wild-symbolit

xNudge Wild -symboli: xNudge Wild -symbolit liukuvat alaspäin, kunnes saavuttavat alimman rivin. Jokainen liike kasvattaa symboliin liitettyä kerrointa ja muuttaa sen lopulta pinotuksi Wild-symboliksi. Lopullinen kerroin riippuu siitä, kuinka monta paikkaa symboli liikkuu ennen kuin se saavuttaa pohjan. Useat xNudge-kertoimet voivat yhdistyä ja summata arvonsa.

Kerroin koskee vain voittavia yhdistelmiä, jotka sisältävät xNudge Wild -symbolin. Wild-symbolit voivat korvata minkä tahansa tavallisen symbolin, mutta eivät Scattereita.

The Crypt 2 Entombed Spins

xWays-symboli: xWays toimii mysteerisymbolina, joka laajentaa rullaa ilmestyessään. Jokainen paljastaa 2 tai 3 identtistä symbolia ja kasvattaa rullan korkeutta. Rullat voivat kasvaa jopa 9 symbolin korkuisiksi. Useita xWays-symboleita voi ilmestyä samassa kierroksessa, ja tällöin ne kaikki paljastavat saman symbolin.

The Crypt 2 päivitys

Forsaken Fingers -symboli: Forsaken Fingers avaa lukittuja paikkoja peliruudukossa. Kun symboli ilmestyy, se avaa lähimmän lukitun paikan omalla rullallaan ja voi avata myös viereisten rullien paikkoja, jos niitä on saatavilla. Aktivoinnin jälkeen symboli muuttuu Wild-symboliksi.

Eye Collector -symboli: Eye Collector kerää silmiä Dead Legend -symboleista, jotka ovat näkyvissä aktiivisilla rullilla. Alimman maksun Dead Legend sisältää 1 silmän, kun taas muut versiot sisältävät 2. Jokainen 5 kerättyä silmää kasvattaa kokonaisvoittokerrointa 1:llä. Silmien keräämisen jälkeen symboli muuttuu Wildiksi.

The Crypt 2 bonuskierros

Spider-symboli: Spider aktivoituu vain, kun Eye Collector on pelissä, ja aktivoituessaan se lisää satunnaisesti 4, 8 tai 12 ylimääräistä silmää laskuriin, jotka Eye Collector kerää välittömästi. Tämän vuorovaikutuksen jälkeen Spider muuttuu myös Wild-symboliksi.

Entombed Spins -ominaisuus: 3 tai useampi Scatter-symboli käynnistää tämän bonuskierroksen. Jotkin Scatterit voivat päivittyä Red Moon Scattereiksi ennen ominaisuuden alkamista. Jokainen tavallinen Scatter antaa 2 ilmaiskierrosta, ja jokainen Red Moon Scatter lisää 3.

The Crypt 2 Respin

Bonustoiminto sisältää etenemistasoja, jotka liittyvät Dead Legend -symboleihin. Jokainen taso vaatii 4 jalokiven keräämisen etenemistä varten. Ensimmäisellä tasolla Dead Legend -symbolit näyttävät samat silmäarvot kuin peruspelissä. Joka kerta, kun taso nousee, kyseiselle tasolle valittu Dead Legend -symboli tuplaa silmäarvonsa. Uudelle tasolle siirtyminen antaa myös 2 lisäkierrosta.

Forsaken Fingers -symbolien avaamat paikat pysyvät avoinna koko bonuskierroksen ajan. Kertynyt voittokerroin siirtyy myös kierroksesta toiseen.

The Crypt 2 ominaisuudet

NoLimit Booster -vaihtoehdot: Saatavilla on useita valinnaisia boostereita.

  • Bonus Booster: Tämä vaihtoehto maksaa 2x panoksen ja kasvattaa Entombed Spins -ominaisuuden käynnistymismahdollisuutta 3x.
  • Booster Forsaken Fingers: 20x panoksella tämä vaihtoehto takaa vähintään 3 Forsaken Fingers -symbolia.
  • Booster xWays + 7 Rows: 30x panoksella tämä booster takaa vähintään 2 xWays-symbolia ja aktivoi kaikki 7 riviä.
  • Booster xNudge + 7 Rows: 90x panoksen maksaminen takaa vähintään 1 xNudge Wild -symbolin ja aktivoi samalla koko 7 rivin peliruudukon.
  • Booster Eye Collector + 7 Rows: Tämä vaihtoehto maksaa 199x peruspanoksen ja takaa Eye Collector- ja Spider-symbolien ilmestymisen sekä kaikki 7 aktiivista riviä rullilla.

The Crypt 2 osta bonus

Nolimit Bonus: Nolimit Bonus antaa pelaajille mahdollisuuden siirtyä suoraan Entombed Spins -ominaisuuteen. Saatavilla on 3 vaihtoehtoa: 6 kierrosta 80x panoksella, 8 kierrosta 200x panoksella tai 10 kierrosta 500x panoksella. Neljäs vaihtoehto tarjoaa Lucky Draw -arvonnan 210x panoksella, joka antaa satunnaisesti yhden kolmesta versiosta.

Design ja äänimaailma

The Crypt 2 esittelee synkän hautausmaaympäristön, jossa on tummia kivirakenteita, luurankomaisia hahmoja ja karmiva violetti sumu, joka liikkuu näytön alareunassa. Ketjut kehystävät rullia ja uhkaava silmä tarkkailee pelialuetta ruudukon yläpuolelta. Hahmosymbolit esittävät mätänevien epäkuolleiden muotokuvia, kuten haljenneita kalloja ja lahoavia hahmoja hehkuvin silmin, yhdessä klassisten 10–A-symbolien kanssa. Ääniraita hyödyntää karheita rock-soundeja ja kaikumaisia tehosteita, jotka luovat levottoman ja aavemaisen tunnelman, joka sopii epäkuolleiden teemaan.

The Crypt 2 symbolit

Pelaajat, jotka pitävät tästä synkästä kauhutyylistä, voivat pitää myös muista tummateemaisista sloteista, kuten Haunted Crypt (Pragmatic Play) ja Cursed Crypt (Hacksaw Gaming).

Yhteenveto

The Crypt 2 yhdistää useita pelimekaniikkoja, jotka muokkaavat rullia jatkuvasti. xWays-symbolit laajentavat peliruudukkoa ja kasvattavat voittotapojen määrää huomattavasti, kun taas xNudge Wildit liukuvat alaspäin ja vahvistuvat kasvavien kertoimien ansiosta. Forsaken Fingers avaavat piilotettuja rivejä ja tuovat lisää paikkoja pelialueelle. Eye Collector kerää silmiä Dead Legend -symboleista kasvattaakseen kokonaisvoittokerrointa, ja Spider voi kasvattaa määrää vielä lisää. Entombed Spins -bonus yhdistää nämä elementit tasojen etenemisen, pysyvien parannusten ja lisäkierrosten kautta, luoden bonuskierroksia, joiden intensiteetti voi kasvaa vähitellen.

The Crypt 2 verrattuna muihin lähtö- ja saapumisaikoihin

Nimi:The Crypt 2Tomb of Gold ReimaginedFlock MeMoney BlitzSweet BurstRecycle Riches
Tarjoaja:Nolimit CityPlay'N GoNetEntPragmatic PlayPragmatic PlayBGaming
Maksulinjat:531,4414,096Cluster Pays4,096Scatter PaysCluster Pays
Bonus:KylläKylläKylläKylläKylläKyllä
Ilmaiskierrokset:KylläEiKylläKylläKylläKyllä
Wild-symboli:KylläKylläKylläKylläKylläKyllä
Jackpot:31,248х panoksesi10,000х panoksesi8,594х panoksesi5,000х panoksesi5,000х panoksesi10,000х panoksesi

Plussat ja miinukset

Plussaa:
  • Laajenevat rullat xWays-mekaniikan kautta

  • Kertoimet xNudge Wild -symboleista

  • Eye Collector -kerroinjärjestelmä

  • Pysyvät päivitykset bonuskierroksella

Miinukset:
  • Korkea volatiliteetti voi tarkoittaa pitkiä voitottomia jaksoja

  • Pelimekaniikkojen yhteisvaikutusten oppiminen voi viedä aikaa

  • Bonuspelien käynnistyminen voi vaatia kärsivällisyyttä

Arvokkaita vinkkejä ja temppuja, joilla maksimoit menestyksesi vuonna The Crypt 2

The Crypt 2

Olemme koonneet kokoelman hyödyllisiä vinkkejä ja strategioita, joiden avulla voit parantaa voittomahdollisuuksiasi kilpailussa The Crypt 2. Vaikka emme voi taata tuloksia, näiden tekniikoiden soveltaminen voi muuttaa pelikokemustasi ja ohjata sitä tiettyyn suuntaan. Joissain tapauksissa nämä vinkit voivat lisätä voittopotentiaaliasi ja antaa sinulle mahdollisuuden saada entistäkin suurempia palkintoja The Crypt 2.

On kuitenkin tärkeää muistaa, että ne eivät aina tuota toivottua tulosta. Tällaisissa tilanteissa suosittelemme pitämään taukoa ja pidättäytymään sinnikkäästä voiton tavoittelusta, sillä se voi johtaa huomattaviin tappioihin.

Voit kokeilla seuraavaa:

The Crypt 2
1

Tutki voittotaulukkoa

Tutki voittotaulukkoa

Voittotaulukko on tiekartta ymmärtämään voittoyhdistelmiä, symboleja ja voittoja The Crypt 2. Ota aikaa tutkia ja analysoida voittotaulukkoa perusteellisesti. Se tarjoaa ratkaisevaa tietoa pelin mekaniikasta, erikoistoiminnoista ja bonuskierroksista.

Kun ymmärrät voittotaulukon kattavasti, voit suunnitella pelisi strategisesti, tunnistaa kannattavimmat symbolit tai ominaisuudet, joihin kannattaa keskittyä, ja tehdä tietoon perustuvia päätöksiä panoksistasi. Käsittele voittotaulukkoa strategisena työkaluna maksimoidaksesi mahdolliset voittosi The Crypt 2 -pelissä.

2

Tutustu erilaisiin pelimuunnelmiin

Tutustu erilaisiin pelimuunnelmiin

Vaikka The Crypt 2 saattaa olla sinun paras kolikkopelisi, älä rajoita itseäsi vain yhteen vaihtoehtoon. Nettikasinot tarjoavat laajan valikoiman kolikkopelejä, joissa on erilaisia teemoja, ominaisuuksia ja voittorakenteita. Tutki ja kokeile eri pelivaihtoehtoja löytääksesi uusia kokemuksia ja mahdollisesti lisätäksesi voittomahdollisuuksiasi.

Jokaisella pelillä on omat ainutlaatuiset mekaniikkansa ja volatiliteettitasonsa, joten pelaamisen monipuolistaminen voi olla eduksi. Horisonttien laajentaminen ja erilaisten kolikkopelien kokeileminen altistaa sinut laajemmille mahdollisuuksille ja avaa ovia jännittäviin voittonäkymiin.

3

Liity kanta-asiakasohjelmiin

Liity kanta-asiakasohjelmiin

Monet nettikasinot tarjoavat kanta-asiakasohjelmia tai VIP-järjestelmiä pelaajilleen. Hyödynnä näitä ohjelmia maksimoidaksesi voittosi The Crypt 2. Kanta-asiakasohjelmat tarjoavat usein etuisuuksia, kuten eksklusiivisia bonuksia, käteispalautuspalkkioita, henkilökohtaisia kampanjoita ja jopa omia tilinhoitajia.

Liittymällä näihin ohjelmiin voit saada lisäetuja, jotka parantavat pelaamistasi ja mahdollisesti kasvattavat voittojasi. Pidä silmällä haluamaasi nettikasinoon liittyviä kanta-asiakasohjelmia ja hyödynnä niiden tarjoamat palkkiot.

Usein kysytyt kysymykset

Mikä on The Crypt 2 -pelin RTP?

RTP-arvo on 96,10 %, mikä sijoittaa pelin lähelle modernien online-kolikkopelien keskimääräistä tasoa.

Mitkä ovat The Crypt 2 -pelin erikoisominaisuudet?

Pelimekaniikka sisältää kaskadirullat, rullia laajentavat xWays-symbolit, alaspäin liukuvat xNudge Wildit kasvavilla kertoimilla, Forsaken Fingers -symbolit, jotka avaavat lisärivejä, sekä Eye Collector -järjestelmän, joka kasvattaa kokonaisvoittokerrointa. Entombed Spins tuo mukanaan etenemistasoja, lisäkierroksia ja pysyviä päivityksiä.

Miten Entombed Spins toimii The Crypt 2 -pelissä?

3 tai useampi Scatter-symboli aktivoi bonuskierroksen. Kierroksia myönnetään Scatter-symbolien tyypin ja määrän mukaan, ja etenemistasot avaavat vahvempia Dead Legend -symboleita sekä lisäkierroksia.

Voinko pelata The Crypt 2 -peliä mobiililaitteella?

Kyllä. Peli toimii sujuvasti älypuhelimilla ja tableteilla mobiiliselaimen kautta.

Tietoja kirjoittajasta

author image

Arvo

Tekstintekijä

viimeksi päivitetty:4 maaliskuu,2026

Arvo on kokenut rahapelialan asiantuntija, jolla on yli kymmenen vuoden kokemus. Hän on erikoistunut oivaltavien nettikasinoarvostelujen laatimiseen ja pysyy ajan tasalla alan uusimmista trendeistä. Arvo kiinnittää tarkkaa huomiota yksityiskohtiin ja on sitoutunut tarkkuuteen, joten hän tuottaa korkealaatuista sisältöä, joka kouluttaa ja viihdyttää. Hänen asiantuntemuksensa videokolikkopeleistä ja rahapeleistä rikastuttaa hänen arvostelujaan ja tekee nettipelaamisen monimutkaisesta maailmasta helposti lähestyttävän laajalle yleisölle.

Arvo on kokenut rahapelialan asiantuntija, jolla on yli kymmenen vuoden kokemus. Hän on erikoistunut oivaltavien nettikasinoarvostelujen laatimiseen ja pysyy ajan tasalla alan uusimmista trendeistä. Arvo kiinnittää tarkkaa huomiota yksityiskohtiin ja on sitoutunut tarkkuuteen, joten hän tuottaa korkealaatuista sisältöä, joka kouluttaa ja viihdyttää. Hänen asiantuntemuksensa videokolikkopeleistä ja rahapeleistä rikastuttaa hänen arvostelujaan ja tekee nettipelaamisen monimutkaisesta maailmasta helposti lähestyttävän laajalle yleisölle.

Samanlaiset peliautomaatit

Lolajack Casino on suosituin nettikasino 2026

Jopa 15 000 € + 400 ilmaiskierrosta